UPRAVNA-VODY.cz

Řešení pro filtraci a úpravu pitné i užitkové vody

+420 724 337 035

info@upravna-vody.cz

Změkčení vody

Odstranění solí a vodního kamene

Naše nabídka změkčovačů je značně široká s ohledem na využití, spotřebu a kvalitu vody, kterou domácnost potřebuje. Cyklus regenerace je automatický a je řízen v závislosti na skutečné spotřebě vody a tedy je i ekonomický.

S příznaky tvrdé vody a usazováním vodního kamene se potýká cca 80% domácností v této zemi. Jsou to především:

Usazování vodního kamene na zrcadlech, kachlích, vanách, toaletách a ostatních lesklých předmětech.

Zarůstání topných spirál praček, rychlovarných konvic, kávovarů atd. (Snižuje se účinnost ohřevu, rostou náklady na energii a dochází k předčasné poruše zařízení).

Usazování inkrustů na vnitřních stranách potrubí a boilerů, snižuje se účinný průřez potrubí. (Zanáší se sítka filtrů, vodovodních baterií, způsobují propouštění ventilů v WC, kohoutky kapou a nedají se dotáhnout).

Tvrdá voda má špatný vliv na chuť kávy a čaje (Tvoří se povlak na povrchu nápoje i šálku).

Změkčovač podstatně zvyšuje bezporuchový provoz všech zařízení, snižuje energetickou náročnost, snižuje spotřebu pracích a čistících prostředků až o 50%.

Celá řada výrobců ať už vodovodních baterií či jiných spotřebičů má úpravnu tvrdosti vody jako nutnost pro uznání záruky.

Princip změkčení vody

Změkčovače vody jsou zařízení, která snižují obsah vápníku a hořčíku ve vodě - tyto dva prvky způsobují tzv. tvrdost vody. Voda prochází přes speciální pryskyřice, kde dochází k nahrazení iontů vápníku a hořčíku ionty sodíku. Postupně dochází k nasycení pryskyřice vápníkem a hořčíkem a pro získání opětovné schopnosti tyto dva prvky z vody pohlcovat je nutná druhá fáze - tzv. regenerace. Při této regeneraci se pryskyřice nasycuje sodíkem ze solného roztoku, který je umístěn v nádrži s tabletovanou solí.

Výstupní voda a její tvrdost se pak nastavuje mícháním surové a zcela změkčené vody tak, aby výsledkem byla měkká voda s tvrdostí kolem 1 mmol/l . Tuto hodnotu lze na přání zákazníka měnit.

Tvrdost vody a co ji způsobuje

Změkčování ( změkčení ) vody je snížení obsahu vápníku Ca2+ a hořčíku Mg2+ ve vodě pitné i užitkové.Protože jsou ale tyto dva prvky nezbytné pro lidský organismus, ponechává se potřebné optimální množství v pitné vodě. Takto změkčená voda vykazuje tvrdost kolem hodnoty 1 mmol/l. Je to postačující množství vápníku a hořčíku pro tělo, netvoří se však usazeniny vodního kamene. Všechny ostatní potřebné prvky a minerály zůstávají pro tělo ve vodě zachovány.


Výhody

  • změkčovače chrání spotřebiče před vodním kamenem
  • díky změkčovačům se nesnižuje účinnost spotřebičů
  • na nádobí nezůstávají stopy po vodním kameni
  • voda je po úpravě daleko příjemnější pro kontakt
  • změkčovače jsou doporučovány pro dobrou funkci masážních van a sprch
  • změkčovače jsou ekonomické - není nutné používat nákladné čistící přípravky pro odstraňování vodního kamene

Příklady možných montáží

Typové instalace změkčovacích stanic

Instalace změkčovací jednotky v koupelně rodinného domu.

Instalace změkčovací jednotky v koupelně rodinného domu.

Instalace změkčovací jednotky na chodbě rodinného domu. Po dokončení interiéru bude kryté vestavěnou skříní.

Chcete se dozvědět více?

Napište nám váš problém či dotaz týkající se úpravy vody, ozveme se vám co nejdříve.