UPRAVNA-VODY.cz

Řešení pro filtraci a úpravu pitné i užitkové vody

+420 724 337 035

info@upravna-vody.cz

Reverzní osmóza

Odstranění všech solí a prvků z vody - destilování.

Reversní osmóza je využívaná v domácnostech a tam, kde je třeba mít čistou vodu bez příměsí, hlavně dusičnanů a jiných těžce odstranitelných přísad.

Jde o většinou nízkoprůtoková zařízení, která se montují pod kuchyňskou linku a používají se k pití a vaření. Mají buď samostatný kohoutek upravené vody, nebo lze namontovat třícestnou baterii, kde je vše integrováno v jediné baterii. Používáme kvalitní baterie tuzemské výroby, kde je zajištěn servis a 6 roků záruka.

Reversní osmóza ( RO ) dokážou bez použití chemie zajistit vodu ve velmi vysoké kvalitě. Odstraní až 95% všech rozpuštěných látek a téměř 99% všech organických látek, ale také chloru nebo usazenin. Kromě těchto látek nás z vody zbaví i jiných, jako jsou olovo, baryum, chrom, měď, dusitany nebo selen.

Takto upravená voda je prakticky čistá, ale naše tělo potřebuje pro svůj správný vývoj vodu obohacenou o určité látky, které zpět dodáme připojením mineralizační patrony, která do vody zpětně vpustí všechny minerály.

Jednotka pracuje s 5-stupňovým systémem čištění:

1. stupeň je tvořený sedimentačním filtrem, s velikostí ok 5 mikronů, který zachycuje hrubé nečistoty z potrubí, jako je písek, drobné kousky železa nebo řasy.

2. stupeň tvoří filtr ze slisovaného aktivního uhlí, který vstupní vodu odchloruje a zároveň ji zbaví nežádoucích chutí a pachů.

3. stupeň představuje další sedimentační filtr, tentokrát s velikostí otvorů pouze 1 mikron, který poskytuje tu nejvyšší ochranu membráně jednotky a zajišťuje tak její správnou funkčnost.

4. stupeň čištění je osmotická polopropustná membrána odstraňující bakterie, fluoridy, rtuť nebo chrom.

5. stupeň poslední, zabezpečuje vložka s velmi jemně granulovaným a lisovaným uhlíkem, který dokáže odstranit poslední volné radikály, plyny, nečistoty nebo organické mikročástice.

6. Reversní osmóza je vybavena navíc pumpou, která udržuje stálý tlak na membrány a tím zajišťuje správnou funkci. Výkon reversní osmózy je 10-12 l/h a je vybavena zásobníkem na upravenou vodu o užitném objemu 8-10 l.

7. mineralizační patrona, z níž se postupně uvolňuje vápník a hořčík tak, aby voda splňovala normu na pitnou vodu. Dále je možná sterilizace vody pomocí UV záření. V tomto případě zařazujeme stupeň 5 až za tuto UV lampu. Tím se zajistí nejvyšší kvalita pitné vody.

8. UV lampa, která zničí veškeré živé bakterie a organismy

Chcete se dozvědět více?

Napište nám váš problém či dotaz týkající se úpravy vody, ozveme se vám co nejdříve.